W Kangurek Centrum Terapii wykonujemy wkładki ortopedyczne 3D na indywidualne zamówienie. Chcąc zapewnić jak najlepsze wsparcie dla stóp naszych pacjentów, do każdego problemu podchodzimy szczególnie wnikliwie, korzystając z wielu metod badania, takich jak: badanie funkcjonalne narządu ruchu, badanie podometryczne, pomiar sił reakcji podłoża w chodzie i statyce. Dysponujemy bardzo nowocześnie wyposażonym gabinetem diagnostycznym.

W naszej pracy korzystamy z dwóch metod wykonywania wkładek ortopedycznych.

1) Termoplastyczne wkładki ortopedyczne ICB Medical

Termoplastyczne wkładki ortopedyczne ICB o podwójnej gęstości ograniczają pronację poprzez zapewnienie prawidłowego podparcia dla stopy, pozwalając na przywrócenie ogólnej równowagi ciała i kontroli tkanek miękkich, usuwając naprężenia w kończynach dolnych i kompensacje w górnych partiach ciała, co w efekcie powoduje ustąpienie bólu. Można je również zastosować profilaktycznie, w celu zapobiegania dalszemu zużywaniu się stawów.

Szczególną zaletą tych wkładek jest fakt, że pacjent otrzymuje gotowy produkt już na koniec wizyty. Można je także w ciągu użytkowania modyfikować niemalże dowolnie.

Wkładki te polecamy wszystkim pacjentom, szczególnie z koślawością i płaskostopiem.

2) Wkładki ortopedyczne komputerowe w technologii CAD/CAM

Wkładki do butów w technologii CAD/CAM projektowane są w oparciu o  badania komputerowe i funkcjonale stóp. Dzięki możliwości cyfrowego projektowania, możemy osiągnąć dowolny kształt wkładki w oparciu o dokładne badanie stopy, co gwarantuje indywidualizację projektu, a za tym dokładność i celowość we wspomaganiu leczenia schodzenia lub wady.

Szczególnie polecamy tę metodę dla małych dzieci, osób z dużą bolesnością w obrębie stóp, pacjentów ze stopą cukrzycową, po amputacjach w obrębie przodostopia.

Więcej informacji: +48 733 38 38 83.

Umów się na badanie i wykonanie wkładek TUTAJ