Silne bóle menstruacyjne, nietrzymanie moczu, obniżenie macicy i innych narządów rodnych, dyskomfort podczas współżycia czy ból kości ogonowej, rozejście kresy białej, problemy z blizną krocza lub po cięciu cesarskim – to jedne z dolegliwości wielu kobiet. Nowoczesna medycyna znalazła środki umożliwiające leczenie takich problemów. Dlatego w ofercie Centrum Terapii Kangurek z Józefowa znalazła się uroginekologia. To dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem nieprawidłowości związanych z mięśniami dna miednicy i całym układem moczowo-płciowym u kobiet.

W ośrodku badamy i szukamy rozwiązań nawet dla najbardziej złożonych przypadłości naszych pacjentek. Wiemy, jak rozległą dziedziną jest uroginekologia. Fizjoterapia w Józefowie ma na celu znaleźć przyczynę i zapobiegać nawrotom kobiecych kłopotów.

Z jakimi problemami należy zwrócić się do specjalisty z zakresu uroginekologii?

  • wysiłkowe nietrzymanie moczu,
  • częste i silne uczucie parcia na pęcherz,
  • regularny ból w obrębie miednicy,
  • obniżenie i wypadanie narządów rodnych,
  • ból kości ogonowej,
  • ból podczas współżycia.

Każda kobieta, która zauważyła u siebie podobne dolegliwości, a także ta, która planuje ciążę, powinna umówić się na wizytę do fizjoterapeuty ze specjalizacją uroginekologiczną. Gabinet jest otwarty również dla kobiet, które są świeżo po porodzie (zarówno naturalnym, jak i poprzez cesarskie ciecie). Fizjoterapeuta dla każdej pacjentki wybiera metodę leczenia, aby mogła pozbyć się wstydliwych dolegliwości.

Nasze działania w zakresie uroginekologii i fizjoterapii, wyrażają się w indywidualnym podejściu do kobiet oraz ich sytuacji. Precyzyjnie rozpoznajemy trapiący problem i podejmujemy kroki, by możliwie szybko rozwiązać trudną sytuację. Pozwala to pacjentkom powrócić do normalnego funkcjonowania – bez bólu i innych dolegliwości.

Prowadzimy terapię dla mężczyzn borykających się z problemami- nietrzymania moczu, po zabiegu radykalnej prostatektomii lub operacji usunięcia gruczolaka stercza, z zaburzeniami erekcji, pęcherzem nadreaktywnym.

Czas trwania wizyty: 45 min

Koszt: konsultacja 180 zł, terapia (kolejne wizyty) 170,00 zł