Dowiadując się o skrzywieniu kręgosłupa, wiele osób myśli, że poważna operacja to jedyny sposób na to, by móc normalnie funkcjonować. W większości przypadków jednak wystarcza regularna rehabilitacja pod okiem specjalisty. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom, rozluźnianiu niektórych struktur mięśniowo-powięziowych i wzmacnianiu innych, pacjenci nigdy nie tracą sprawności i zapominają o bólu kręgosłupa.

W Centrum Terapii Kangurek z Józefowa oferowana jest zarówno rehabilitacja dla dzieci i osób dorosłych, jak i organizowane są specjalne turnusy rehabilitacyjne mające na celu pomoc przy skoliozie i innych wadach kręgosłupa.

Turnusy rehabilitacyjne – leczenie skoliozy

Aby wyleczyć lub zmniejszyć wady postawy u dzieci i dorosłych niezbędne są ćwiczenia, a także zabiegi z zakresu fizjoterapii i regularna aktywność fizyczna pod różnymi postaciami. Obecnie istnieje wiele metod i kuracji pozwalających na holistyczne leczenie skoliozy i innych skrzywień kręgosłupa. Podczas turnusów rehabilitacyjnych są one dobierane indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta.

Fizjoterapeuci z Centrum Terapii Kangurek wykorzystują w swojej pracy między innymi takie metody, jak:

  • FITS (Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz),
  • terapia Vojty,
  • NDT-Bobath,
  • masaż Shantala

Wykorzystując je, lekarze zajmują się leczeniem wad postawy u dzieci, schorzeniami neurologicznymi i nie tylko. Niektóre wykazują skuteczność również w przypadku częstych kolek, problemów z bezsennością dziecka, niepokojem i niską odpornością.

Czas trwania: 45 min

Koszt: konsultacja – 130 zł, terapia – 130 zł