W ostatnim czasie wśród pacjentów wzrosło zainteresowanie osteopatią – metodą terapeutyczną, która pozwala spojrzeć holistycznie na problemy i dolegliwości bólowe jednostki. Specjaliści tej dziedziny to lekarze i fizjoterapeuci, którzy skończyli dodatkowy kurs z osteopatii, dzięki czemu ich wiedza jest wszechstronna. Dlatego w Józefowie nie mogło zabraknąć lekarzy specjalizujących się w tej dziedzinie.

Rewolucyjne spojrzenie na ból

Tym, czym wyróżnia się osteopatia, jest holistyczne podejście do pacjentów i zrozumienie, że ból fizyczny może mieć związek z kondycją emocjonalną. Zazwyczaj, gdy boli dany organ, lekarze koncentrują się jedynie na leczeniu tego jednego elementu. Osteopata wie, że ból w jednej części organizmu może wskazywać na schorzenia w zupełnie innym organie. Dlatego podczas wizyt lekarz wykonuje pracę jednocześnie na wielu miejscach na ciele.

W Centrum Terapii Kangurek z Józefowa specjaliści tej odmiany terapii manualnej przyjmują zarówno dzieci, jak i młodzież oraz osoby dorosłe. Tutaj leczone są przewlekłe i ostre bóle, wady postawy, urazy narządów ruchu, schorzenia układu moczowo-ginekologicznego, dolegliwości kobiet w ciąży czy obniżone samopoczucie.

Czas trwania: 45 minut

Koszt: 150 zł