KANGUREK centrum terapii to miejsce dla wszystkich dzieci, które poprzez ćwiczenia i zabawę chcą sukcesywnie rozwijać swoje możliwości i umiejętności. To miejsce dla dzieci zdrowych, które chcą odnaleźć lub rozwinąć swoją pasję, a także dla dzieci, które wymagają szczególnej opieki i zaangażowania ze strony terapeutów. KANGUREK to również miejsce dla młodzieży i dorosłych, którzy potrzebują specjalistycznego wsparcia, aby w pełni cieszyć się zdrowiem.

Zdrowie jest najcenniejszym, co posiadamy w życiu, dlatego konieczne jest już od najmłodszych lat dbanie o swój organizm oraz usprawnianie swojego ciała i funkcji. Szereg błędów popełnionych w pierwszych latach życia i okresie szkolnym ma ogromny wpływ na późniejsze, dorosłe życie. Nawet najmniejsze wady u dzieci w przyszłości mogą być przyczyną poważnych powikłań chorobowych.

KANGUREK centrum terapii w swoim zespole skupia starannie wybranych specjalistów, którzy swoim doświadczeniem, wiedzą, umiejętnościami oraz pozytywnym i empatycznym nastawieniem gotowi są w każdej chwili pomóc każdemu potrzebującemu dziecku.

Nasz zespół

Agnieszka Świątek
pedagog, fizjoterapeuta

Moją pasją jest dziecko, jego rozwój fizyczny, emocjonalny i społeczny. Z tej pasji powstała myśl stworzenia kompleksowego centrum terapii, gdzie każdy mały człowiek i jego bezpośrednie otoczenie uzyska wsparcie i pomoc.

Z wykształcenia jestem fizjoterapeutą, pedagogiem, terapeutą Integracji Sensorycznej oraz terapeutą zajęciowym. W pracy łączę wiedzę z zakresu fizjoterapii i pedagogiki. Od wielu lat szkolę się intensywnie, aby zapewnić swoim pacjentom odpowiednią terapię i pracę zgodną z najnowszymi osiągnięciami medycznymi. Stale dbam również o zakup najnowocześniejszego sprzętu do terapii i diagnozy naszych pacjentów.

Szkolenia i wystąpienia medialne, działania charytatywne:

 • Diagnostyka i terapia skolioz wg. Metody FITS — Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz 2019 r.
 • Kurs III Modułowy – Terapia osteopatyczna w pediatrii 2019 r.
 • Trójpłaszczyznowa Manualna Terapia Stóp na neurofizjologicznych podstawach wg Barbary Zukunft-Huber 2018 r.
 • Kurs Diagnostyki i Terapii Neurorozwojowej Niemowląt wg koncepcji NDT-Bobath – kurs zaawansowany w wymiarze 104 godzin 2018 r.
 • Konferencja Naukowa SI – Modulacja Sensoryczna- Neurobiologiczny proces od narodzin do starości 2018 r.
 • Uzyskanie zaświadczenia Krajowej Izby Fizjoterapeutów o prawie wykonywania zawodu fizjoterapeuty o numerze 7158 2017 r.
 • Konferencja Naukowo- Szkoleniowa zorganizowana przez Zarząd PSTIS – Klasyfikacja, diagnoza i terapia procesów przetwarzania sensorycznego 2017 r.
 • Wyższa Szkoła Gospodarki Euroregionalnej w Józefowie – Studia Podyplomowe „Zarządzanie Oświatą” 2017 r.
 • Certyfikat udziału w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy BLS BASIC LIFE SUPPORT 2017 r.
 • Udział w IV Ogólnopolskim Tygodniu Bezpłatnych Konsultacji SI 2017 r.
 • Konferencja Naukowa Polskiego Stowarzyszenia NDT-BOBATH „Wieloprofilowe podejście do budowania kontroli motorycznej i kontroli postawy u dzieci” 2016 r.
 • Warsztat Stowarzyszenia NDT-BOBATH „Terapia u niemowlaków z asymetrią o różnej etiologii” 2015 r.
 • Szkolenie PSTIS „Trening astronautyczny, badanie widzenia oraz zintegrowane przedsionkowe, słuchowe i wizualne strategie terapeutyczne” 2014 r.
 • Udział w Międzynarodowym Kongresie EBTA 2014 r.
 • Szkolenie PSTIS – Autorski Program Łagodnej Stymulacji Rozwoju Noworodków i Niemowląt CCC-SKS 2014 r.
 • Udział w Ogólnopolskim Tygodniu Bezpłatnych Konsultacji z zakresu Integracji Sensorycznej 2013 r.
 • Podstawowe Szkolenie z terapii psychomotorycznej wg. Procus i Block 2013 r.
 • Olsztyńska Szkoła Wyższa im. J. Rusieckiego w Olsztynie „Terapia Zajęciowa” Studia Podyplomowe z oceną bardzo dobrą 2012 r.
 • Certyfikat ukończenia kursu podstawowej pierwszej pomocy 2012 r.
  Warsztaty Terapii Neurorozwojowej NDT-BOBATH „Dziecko wiotkie. Terapia oddechowa” 2012 r.
 • Szkolenie I stopnia z Terapii Integracji Sensorycznej „Neurobiologiczne Podstawy Integracji Sensorycznej” 2011 r.
 • Certyfikat ukończenia dwustopniowego szkolenia w wymiarze 188 godzin i zadania egzaminu. Uzyskanie uprawień terapeuty Integracji Sensorycznej. Uzyskanie kwalifikacji do diagnozowania, planowania i prowadzenia terapii Integracji Sensorycznej 2011 r.
 • Certyfikat ukończenia i zdania egzaminu końcowego Kursu Podstawowego NDT-BOBATH Terapia Neurorozwojowa w zakresie 360 godzin 2011 r.
 • Certyfikat ukończenia szkolenia „Ocena Neurorozwojowa Niemowląt — Wczesna Interwencja” 2011 r.
 • Certyfikat „Kurs Podstawowy KinesiologyTaping” 2011 r.
 • Polska Szkoła Masażu Shantala — kurs instruktorski 2010 r.
 • Liczne wystąpienia w „Pytaniu na Śniadanie” jako ekspert w fizjoterapii pediatrycznej, współpraca z Fundacją Polsat. Liczne artykuły na łamach prasy m.in. DOBRA MAMA.
Ewa Nowak (Urban)
fizjoterapeuta

Jestem fizjoterapeutą, specjalistą w dziedzinie skolioz, wad postawy i deformacji kręgosłupa u dzieci (choroba Scheuermanna, skoliozy idiopatyczne, nerwowo-mięśniowe, ZZSK, zaburzenia krzywizn kręgosłupa w płaszczyźnie strzałkowej – pogłębienie/spłycenie lordozy, kifozy). Moją pasją jest ortopedia dziecięca. W swojej pracy kładę duży nacisk na budowanie efektywnej współpracy pomiędzy dzieckiem i rodzicami, ponieważ to od ich zaangażowania zależy efektywność terapii. Leczenie deformacji kręgosłupa  to proces wymagający czasu i cierpliwości, jednak przynoszący spektakularne efekty. Wierzę, że moje zaangażowanie w pracę przełoży się na zwiększenie wiedzy i świadomości o wpływie nawyków ruchowych na zdrowie ciała i samopoczucie wśród moich pacjentów oraz ich bliskich.

Wykształcenie, szkolenia, osiągnięcia: absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie kierunku fizjoterapia (studia I i II stopnia), Terapeuta Funkcjonalnej Indywidualnej Terapii Skolioz i Wad Postawy (FITS, FITS MASTER), terapeuta metody SKOL-AS – uczestnik kursu „Innowacyjność w korekcji skolioz – metodyka i aparatura SKOL-AS”, uczestnik cyklu konferencji naukowych FORUM PRAKTYKÓW SKOLIOZY, laureatka IX miejsca Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Młodych Fizjoterapeutów (2017 r.).

 
 
Katarzyna Kaczmarska
psycholog

Jestem psychologiem dziecięcym, absolwentką Wydziału Psychologii UW. Świadczę usługi w zakresie diagnostyki i poradnictwa psychologicznego od ponad 12 lat. Prowadzę terapię dzieci i młodzieży w zakresie: trudności adaptacyjnych, zaburzeń lękowych, zaburzeń depresyjnych, rehabilitacji funkcji poznawczych, pracy z dziećmi we wczesnych okresach rozwojowych — dziećmi niepełnosprawnymi bądź zagrożonymi niepełnosprawnością (z grupy ryzyka ciążowo-okołoporodowego), pracy z dziećmi z wadą słuchu i z innymi problemami rozwojowymi. Prowadzę również zajęcia z wczesnego wspomagania rozwoju oraz trening umiejętności społecznych.

Agnieszka Budyńska
fizjoterapeuta

Jestem fizjoterapeutką z prawie dziesięcioletnim doświadczeniem nie tylko z wykształcenia, ale przede wszystkim z powołania. W pracy przyświeca mi motto: „Jeżeli stoisz w miejscu – to się cofasz”, dlatego też nieustannie się szkolę i poszerzam swoje horyzonty. Obecnie specjalizuje się w terapii kobiet, w szczególności w terapii dna miednicy, rozejściu mięśnia prostego brzucha, bliznach po cesarskim cięciu i pooperacyjnych. Prywatnie: kobieta z pozytywnym nastawieniem do życia, a przede wszystkim dumna mama 10-letniej Lenki i małego Leona.

Wykształcenie i szkolenia: absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku fizjoterapia, kompleksowa terapia blizny, rozstęp Mięśnia Prostego Brzucha (DRA), rehabilitacja dysfunkcji dna miednicy mniejszej, wprowadzenie do rehabilitacji dna miednicy mniejszej, nietrzymanie moczu u kobiet, podejście osteopatyczne w terapii dna miednicy, trening dna miednicy, moduł I i II (kobieta), moduł II (mężczyzna) według metody Bebo, aktywność fizyczna kobiet po porodzie.


Arkadiusz Adamecki
pedagog, terapeuta integracji sensorycznej

Jestem pedagogiem w zakresie pedagogiki: ogólnej, leczniczej, terapeutycznej, resocjalizacyjnej, oligofrenopedagogiki, zarządzania i organizacji w oświacie, a także specjalistą wczesnej interwencji i wczesnego wspomagania rozwoju dziecka; hipoterapeutą; terapeutą integracji sensorycznej; licencjonowanym terapeutą behawioralnym. Terapią zajmuję się od 2004 r. Od 2012 r. jestem terapeutą i dyrektorem Specjalnego Przedszkola Terapeutycznego im. Sue Ryder w Warszawie. Współpracuję z poradniami, przychodniami, placówkami zajmującymi się edukacją i wychowaniem dzieci oraz uczelniami wyższymi. W 2013 r. zostałem uhonorowany za pracę na rzecz najmłodszych odznaką „Przyjaciel Dziecka” nadaną przez Zarząd Główny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

W Centrum Terapii Kangurek pracuję od 2015 r. prowadząc diagnozę i terapię integracji sensorycznej, konsultacje behawioralne, poradnictwo wychowawcze, szkolenia praktyczne dla kadr i rodziców.

W wolnym czasie oddaje się teatrowi, tańcowi, majsterkowaniu, pracy w ogrodzie oraz zwierzętom. Hoduję i wystawiam psy rasy Cavalier King Charles Spaniel, Mops, Porcelaine i jestem członkiem Związku Kynologicznego w Polsce (FCI).

Justyna Suchecka
fizjoterapeuta

Jestem z wykształcenia fizjoterapeutką. Specjalizuję się w neurologii dziecięcej. Od 2016  pracuję w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii na oddziale Rehabilitacji Neurologicznej oraz Rehabilitacji Narządu Ruchu. Pracuję z pacjentami prowadząc fizjoterapię w schorzeniach neurologicznych (zaburzone napięcie mięśniowe, mózgowe porażenie dziecięce oraz inne choroby ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego).

Wykształcenie i kursy: absolwentka Wyższej Szkoły Społeczno- Przyrodniczej im. Wincentego Pola w Lublinie, magisterskie w kierunku fizjoterapia, skoliozy idiopatyczne – etiopatogeneza, diagnostyka i podstawowe zasady leczenia zachowawczego, rehabilitacja w zaburzeniach rozwojowych niemowląt od 0-12 miesięcy, osteopatia w pediatrii i  neonatologii.

Aneta Chmiel – Szejka
psycholog, terapeuta integracji sensorycznej

Psychologia od zawsze była moją pasją, a już na studiach praca z dzieckiem i rodziną stały się moim kierunkiem w zdobywaniu wiedzy i doświadczenia. Obecnie prowadzę konsultacje małych dzieci pod kątem problemów rozwojowych, przeprowadzam diagnozy funkcjonalne, zajmuje się terapią dzieci z autyzmem, Zespołem Aspergera, całościowymi zaburzeniami rozwoju, zaburzeniami lękowymi, terapią integracji sensorycznej, prowadzę treningi umiejętności społecznych oraz zajmuje się pracą z dziećmi z trudnymi zachowaniami. Pracowałam w przedszkolach z oddziałami terapeutycznymi dla dzieci z zaburzeniami rozwoju, przedszkolu integracyjnym- gdzie pełniłam funkcję psychologa- terapeuty i kierownika zespołu pomocy psychologiczno-pedagogicznej, w Centrum Terapii Autyzmu i Szkole Podstawowej na stanowisku psychologa.

Wykształcenie i kursy: psychologia kliniczna na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, oligofrenopedagogika, w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego zmierzającego do uzyskania Certyfikatu Psychoterapeuty i Doradcy Systemowego małżeństw, par i rodzin, trener umiejętności społecznych, trzystopniowy kurs terapii behawioralnej, kurs terapii ręki, terapeuta Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.

Marta Florczuk
fizjoterapeuta

Zajmuję się fizjoterapią dorosłych pacjentów z problemami ortopedycznymi takimi jak bóle przeciążeniowe kręgosłupa, złamania i urazy. Od kilku lat pracuję z kobietami w ciąży i po porodzie.
Moimi pacjentami są także osoby pracujące głosem lub z problemami foniatrycznymi. Z powodzeniem prowadziłam osoby z zaburzeniami głosu i chrypą.  W 2012 roku ukończyłam kurs instruktora Pilatesu. Prowadzę zajęcia grupowe i personalne, a także wykorzystuję elementy tej metody w pracy fizjoterapeutki.

Oprócz pracy z pacjentami zajmuję się upowszechnianiem wiedzy fizjoterapeutycznej, poprzez pisanie do magazynu branżowego i branie czynnego udziału w konferencjach naukowych. Nieustannie poszerzam swoją wiedzę biorąc udział w kursach i szkoleniach.

Wykształcenie: absolwentka fizjoterapii na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym (I i II stopień), instruktor metody Pilates, ukończony kurs Terapii Manualnej Kaltenborn-Evjenth OMT, trener medyczny.

 

Tomasz Baran
fizjoterapeuta

 

Jestem fizjoterapeutą z tytułem magistra. Pracuję w zawodzie od 2013 roku. Zajmuję się terapią pacjentów ortopedycznych z bólem i dysfunkcjami dotyczącymi narządu ruchu. Pracuję z pacjentami po urazach i zabiegach operacyjnych, a także z problemami przewlekłymi. Wykorzystuję techniki terapii manualnej, odpowiednio dopasowane ćwiczenia oraz kinesiotaping. Kładę szczególny nacisk na terapię powięziową. Jestem w trakcie specjalizowania się w terapii wad postawy i skolioz u dzieci i młodzieży. Moje zainteresowania to podróżowanie, turystyka górska oraz muzyka.

Wykształcenie i ukończone kursy:

 • Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie – licencjat
 • Akademia Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie – studia magisterskie
 • kurs metody PNF Basic
 • kurs koncepcji FDM – terapia powięziowa

 

 


Anna Borowiecka – Jurga
logopeda, terapeuta integracji sensorycznej

 

Pacjenci mówią o mnie „Logopeda z pasją”. Kocham ludzi, a logopedia jest rzeczywiście moją pasją, dzięki
której mogę choć trochę zmieniać świat pacjentów na lepszy i łatwiejszy. Od 2010 roku zawodowo jestem związana z tą interdyscyplinarną nauką, a „sercem” od zawsze. Staram się rozwijać mowę i poprawiać jej jakość. Wykorzystuję wiele różnych metod wspomagających, które pomagają mi osiągać zamierzone cele terapeutyczne. W kręgu mojego zainteresowania są pacjenci dorośli jak i ci zaczynający swoją przygodę z
szeroko rozumianą mowa i komunikacją. Terapię ustalam po wnikliwej analizie indywidualnych potrzeb i możliwości pacjentów, opartej na całościowym badaniu logopedycznym (diagnozie).
To Pacjenci wyznaczają mi nieustanną drogę mojej edukacji. Dzięki Nim uczestniczę w licznych kursach i szkoleniach w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Wiem, że każdy problem jest możliwy do rozwiązania lub złagodzenia. Ważne, by potrafić go zidentyfikować i skorygować z sukcesem. Nie boje się wyzwań.

 


dr Maria Czubak-Wrzosek
ortopeda
Jestem lekarzem na co dzień pracującym w Klinice Chorób Kręgosłupa i Ortopedii CMKP Szpitala Klinicznego im. Prof. A. Grucy w Otwocku. W swojej praktyce klinicznej specjalizuję się w zachowawczym i operacyjnym leczeniu chorób kręgosłupa zarówno u dzieci, jak i osób dorosłych. Szczególnym przedmiotem moich zainteresowań są deformacje (skoliozy idiopatyczne, wrodzone, nerwowo-mięśniowe, Ch. Scheuermanna) oraz zespoły bólowe kręgosłupa. Zajmuję się diagnostyką wad postawy, prowadzeniem leczenia gorsetowego, kwalifikowaniem do leczenia operacyjnego oraz rehabilitacyjnego. Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, autorka prac naukowych z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu, w trakcie studiów doktoranckich w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego, uczestniczka licznych krajowych i zagranicznych konferencji, kursów i szkoleń dotyczących ortopedii, ortopedii dziecięcej i chirurgii kręgosłupa. Pasjonatka kolarstwa.

 

 

 

Magdalena Strzelczyk
fizjoterapeuta

 

Patrycja Matuszewska
rejestracja

 

Małgorzata Ziemińska
rejestracja